Adwords Ciechanowiec oferuje również narzędzia do analizy efektywności kampanii na różnych urządzeniach, co pozwala na optymalizację działań reklamowych pod kątem mobilności użytkowników. - Adwords Ciechanowiec - http://biznes-news24.pl/jakie-sa-najwazniejsze-czynniki-ekonomiczne-wplywajace-na-pozycjonowanie-w-warszawie/

Mycie elewacji, czyli samodzielne czyszczenie tynkowanej elewacji

Tynkowana elewacja budynków wymaga regularnej pielęgnacji. Jeśli tynk nie jest popękany i nie wymaga poważniejszych napraw, wystarczy dokładnie umyć ściany. A co warto wiedzieć o czyszczeniu elewacji?

 

Ściany budynków brudzą się szybciej, jeśli dom znajduje się blisko drogi czy zabudowań przemysłowych. Niestety deszcz za nas tego nie zrobi 😉 Jeśli budynek, nie ma wydatnych okapów, które osłaniają ściany, wtedy również są one bardziej narażone na brud. Warto również wiedzieć, że częstotliwość mycia elewacji zależna jest również od zastosowanego tynku. Tynki mineralne trzeba czyścić częściej niż nowe tynki silikatowe, silikonowe i akrylowe, ponieważ zawarte w nich składniki są mniej podatne na zabrudzenia i dużo łatwiej się je czyści. Druga sprawa to struktura tynku – im bardziej porowaty, tym trudniej go doczyścić.

Pamiętajmy, że mycie elewacji najlepiej wykonać w okresie letnim, ponieważ wyższe temperatury i słońce przyśpieszają schnięcie tynków.

Mycie elewacji – czym najlepiej to zrobić

By przywrócić otynkowanym ścianom naszego domu/budynku pierwotny wygląd, wystarczy umyć je po prostu wodą. Darujmy sobie szorowanie powierzchni szczotką, ponieważ możemy ją po prostu uszkodzić. Woda usuwa brud oraz naloty soli. Do czyszczenia elewacji dobrze jest zastosować gorąca wodę, ponieważ jej działanie jest bardziej intensywne i efektywne, ale przede wszystkim skraca czas czyszczenia elewacji. Jednak nie używajmy zbyt gorącej wody, ponieważ pod jej wpływem nasze tynki mogą popękać.

Otynkowane ściany najlepiej czyścić ciepłą wodą pod ciśnieniem. Do tego wystarczy myjka ciśnieniowa domowego użytku. Do mycia elewacji najlepiej zastosować rozproszony strumień wody wraz z dodatkiem detergentu. Tynk zaczynamy czyścić od górnej partii ścian i stopniowo schodzimy ku dołowi. Prace wykonujmy tak, by brud nie spływał po już wyczyszczonych fragmentach.

Jeśli jednak boimy się samodzielnie czyścić elewację, możemy zatrudnić profesjonalistów, np. http://www.ecotechnology.pl/ , którzy zrobią to za nas.