Przyczyny wilgoci i pleśni w wynajmowanym mieszkaniu mogą być różnorodne i wynikać z wielu czynników. przyczyny wilgoci w wynajmowanym mieszkaniu https://www.bezpiecznemieszkania.pl/articles/przyczyny-wilgoci-i-plesni-w-wynajmowanym-mieszkaniu-czy-to-wina-lokatora-czy-wlasciciela W wynajmowanych mieszkaniach często brakuje odpowiedniej izolacji akustycznej, co prowadzi do kondensacji wilgoci na ścianach.

Zbiornik na olej napędowy – odpowiedź na problemy rolników

Dla każdego rolnika wiosna to zapowiedź zbliżających się wielomiesięcznych prac polowych. Większość z nich odbywa się za pośrednictwem maszyn rolniczych – traktorów, siewników, kombajnów, etc. Zatem nic dziwnego, że w tym okresie w każdym gospodarstwie zwiększa się zapotrzebowanie na olej napędowy. Częste wizyty na stacjach paliw nie są jednak przyjemne, gdyż zabierają dużo czasu i wiążą się z dużymi wydatkami. Jednak jest na to sposób, sposób, który pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze – przenośny zbiornik na olej napędowy.

Zbiornik na olej napędowy – jaki sprawdzi się najlepiej?

Wybór ogranicza się do dwóch rodzajów zbiorników – jedno i dwupłaszczowych, jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami, do gospodarstw rolnych należy kupić zbiornik dwupłaszczowy. Są one dostępne w różnych rozmiarach: od 1200 do nawet 10 000 litrów. Te o pojemności powyżej 2500 litrów bezwzględnie należy zarejestrować w najbliższej jednostce Urzędu Dozoru Technicznego, który raz na 2 lata będzie przeprowadzał kontrole zewnętrzne. W przypadku mniejszych zbiorników stosuje się uproszczoną procedurę dozoru.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zbiornika?

Przede wszystkim na materiał, z którego zbiornik został wykonany oraz na to, czy posiada on atesty i certyfikaty. To bardzo ważna kwestia, gdyż za przechowywanie oleju napędowego w zbiorniku bez atestu grozi kara finansowa. Co więcej, zbiornik powinien być wyposażony w system pomiarowy poziomu płynu, a podczas jego napełniania, połączenie z cysterną powinno być szczelne.

Zbiorniki wytwarzane są z dwóch rodzajów materiałów – tworzyw sztucznych lub stali. Oba materiały są dopuszczone do sprzedaży, jednak trzeba pamiętać, by sprawdzić podczas zakupu czy dokumentacja producenta jest zgodna z ostatecznym wyrobem. Ceny atestowanych zbiorników wyposażonych w pompę, wąż, pistolet i licznik rozpoczynają się już od 4 tysięcy złotych.

Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: zbiornik na olej napędowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *