szlafroki damskie i meskie kupisz juz do 30 zlotych. sprawdz juz teraz! - szlafroki na kazda kieszen - tutaj znajdziesz wszystkie rodzaje, kolory i rozmiary szlafrokow.
salon sukni ślubnych Kalisz http://www.atelier-agnes.pl/?dir=6 suknie ślubne kalisz opinie Wybierz renomowany salon sukni ślubnych Kalisz – Atelier Agnes. W naszej ofercie znajdziesz setki unikatowych sukien w dobrych cenach i szybkim czasie realizacji – zapraszamy!
Lulany.pl - odzież ciążowa z Chin bez wychodzenia z domu, zapraszamy. odzież ciążowa z chin Bez wychodzenia z domu - odzież ciążowa z Chin na lulany.pl, zapraszamy. Będąc w ciąży nie musisz wydawać majątku na drogie, specjalne ubrania przeznaczone dla kobiet w ciąży. Wybierz odzież ciążową z Chin – ta sama jakość za mniejsze pieniądze. Zapraszamy!      składany kask rowerowy

Myszy w domu

Podejrzewasz, że w Twoim domu znaleźli się niechciani lokatorzy? Jeśli tak, to niestety, pozbycie się mysz z domu będzie kosztowało trochę wysiłku. Na szczęście, można skutecznie ich się pozbyć. Najpierw trzeba jednak ustalić, czy myszy faktycznie znajdują się w naszym domu.

Po czym poznać, że w domu obecne są myszy?

Stuprocentową pewność o obecności mysz w domu zyskujemy, kiedy uda nam się je zobaczyć. Nie zawsze jednak sprawa jest tak oczywista. A to dlatego, że myszy szybko przystosowują się do aktywności ludzi, wychodząc ze swoich kryjówek wtedy, kiedy domownicy aktywni nie są. Ponadto, myszy mogą dostać się do domu na wiele różnych sposobów. Wystarczy mały otwór w ścianie, uchylone okno czy niewielka dziura w dachu – gryzonie są bardzo zdeterminowane, by dostać się do ciepła, więc wykorzystują każdą ku temu okazję. Często nie zdajemy sobie sprawy, że właśnie umożliwiliśmy myszom wejście do naszego domu. Nasza uśpiona czujność działa na ich korzyść.

Czasem jednak możemy szybko zgadnąć, że w naszym domu znaleźli się niechciani lokatorzy. Pierwszym sygnałem będą hałasy i nietypowe dźwięki słyszane w nocy, np. odgłosy delikatnego drapania. Jeśli występują tego typu dźwięki, warto przyglądnąć się, czy na meblach, kablach, butach nie widać śladów nadgryzień. Z czasem zauważyć można kupki odchodów i wyczuć specyficzny zapach mysiego moczu. Możne to oznaczać, że mysz jest już więcej.

Jaki jest niezawodny sposób na myszy?

Jeśli odkryjemy u siebie w domu obecność mysz, należy działać szybko. Po pierwsze dlatego, że myszy przenoszą niebezpieczne wirusy, stanowią więc zagrożenie dla zdrowia domowników i ich zwierząt. Po drugie, myszy mają bardzo wysokie tempo reprodukcji, co znaczy, że ich ilość może błyskawicznie się zwiększyć. Z myszami należy więc zacząć walkę od razu.

W pierwszej kolejności warto ustalić, jak myszy dostały się do domu i uniemożliwić wejście tą drogą kolejnym gryzoniom. Należy także odciąć wszystkie drogi, które prowadzą myszy do żywności. Jeśli ktoś z bliskich bądź sąsiadów ma kota, można również z niego skorzystać, wpuszczając go do domu. Mówi się także, że myszy nie lubią pewnych zapachów m.in. dzikiej mięty, spleśniałej cytryny, lakieru do włosów czy dzikiego rumianku. Można więc w okolicach gniazda spróbować tego typu zapachy rozprzestrzeniać – trudno jednak uznać to za metodę wystarczającą, by pozbyć się myszy. Zapachy sprawdzą się bardziej jako czynnik prewencyjny.

Jeśli gryzonie dostały się już do naszego domu, warto sięgnąć po konkretne rozwiązania jak trutka na myszy. Jest to sposób wygodny, a co najważniejsze w 100% skuteczny. Strzałem w dziesiątkę są produkty Protect Home. Firma specjalizuje się w produkowaniu środków przeciw insektom, owadom, chwastom i szkodnikom. W przypadku myszy rozwiązaniem jest trutka Rodicum Alpha, która zaczyna działać już po 15 minutach. Jeden pojemnik jest w stanie zlikwidować do 50 myszy. Środki Protect Home to najlepszy sposób na walkę z gryzoniami. Działają szybko, dzięki czemu nie narażamy się na ryzyko zniszczeń powodowanych przez myszy, ani ich rozmnażanie się. Są także proste i wygodne w użyciu. To dlatego warto sięgnąć po to rozwiązanie i cieszyć się domem bez niechcianych lokatorów.