Założeniem gromadzenia wody opadowej przez właścicieli prywatnych posesji jest późniejsze jej wykorzystywanie. Najlepiej sprawdzają się do tego zamknięte zbiorniki na wodę deszczową, ponieważ w ten sposób ograniczamy parowanie wody, która można wykorzystać do podlewania roślin w ogrodzie, bądź jako wodę szarą, która znajduje się w oddzielnym obiegu do np. spłukiwania toalety.
Jaki zbiornik na wodę deszczową wybrać?
Wyróżniamy dwa rodzaje zbiorników na wodę deszczową. Pierwsze naziemne w formie beczek, które podłącza się do rynny. Drugie podziemne, które zakopujemy na działce. Wybór jednego z nich zależy od naszych potrzeb i warunków, jakie panują na działce.
Zbiornik na wodę deszczową – naziemny
Zbiorniki na wodę deszczową naziemne można kupić niemal w każdym sklepie z wyposażeniem do ogrodów, a nawet przez internet https://twojezbiorniki.pl/pl/c/Zbiorniki-na-wode-deszczowa/70 . Wystarczy zaledwie kilkanaście minut, by podłączyć je do standardowej rynny. Naziemne pojemniki na wodę deszczową spełniają potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego, któremu potrzebna jest woda do podlewania roślin w ogrodzie czy spłukiwania auta.
Zbiornik na wodę deszczową – podziemny
Pojemniki podziemne różnią się przede wszystkim pojemnością, którą mierzy się w tysiącach litrów. One bardziej sprawdzają się w ekologicznych gospodarstwach rolnych lub agroturystycznych niż na małych, przydomowych działkach.
Zbiornik na wodę deszczową – dlaczego powinniśmy magazynować wodę
Polska ma niestety jedne z najmniejszych zasobów wody w całej UE. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest susza oraz to, że zatrzymujemy zbyt małe ilości wody opadowej, która szybko ucieka do Bałtyku. Taką sytuację możemy zmienić, magazynując więcej wód opadowych właśnie w zbiornikach na deszczówkę. Magazynowanie wód opadowych to nie tylko sposób na oszczędzanie wody wodociągowej, ale również zmniejszenie zagrożenia powodziowego, ponieważ deszcze w ostatnich latach są znacznie bardziej gwałtowne, przez co nie nadążają wsiąkać w ziemię i spływają do rzek lub po prostu przeciążają studzienki kanalizacyjne.
Zadzwoń:
+48736900800
Zobacz stronę:
https://twojezbiorniki.pl/pl/i/Kontakt-i-dane-firmy/9
Dojazd:
- Izolacja poddasza: Kompletny przewodnik dla początkujących - 4 września 2024
- Zbiorniki na deszczówkę – cenny zasób dla zrównoważonej przyszłości - 7 czerwca 2023
- Zabawki mebelkowe - 27 stycznia 2023