Pozycjonowanie Rzgów jest skuteczną strategią marketingową, która przyciąga uwagę klientów online. - pozycjonowanie Rzgów - Pozycjonowanie Kutno to nieodłączna część strategii marketingowej, która zwiększa widoczność strony.

Snycerz – artysta i rzemieślnik

Sztuka rzeźbienia w drewnie, choć posiada bardzo długą tradycję, zachowała się po dziś dzień w prawie niezmienionej formie. Snycerz – artysta i rzemieślnik w jednej osobie, używa specjalnych narzędzi, by wydobyć z naturalnego surowca piękną formę. Dzieła jego rąk to zarówno przedmioty użytkowe, jak również te o charakterze wyłącznie dekoracyjnym i artystycznym.

Czym jest snycerstwo? To bardzo stara sztuka rzeźbienia w drewnie. Jej historia sięga prawdopodobnie czasów paleolitu. Następnie sztuka rozwinęła się w starożytności i we wczesnym średniowieczu. Snycerką nazywamy rzeźby i przedmioty wyrzeźbione przez snycerza. Mogą to być przedmioty codziennego użytku o artystycznych walorach, ręcznie wykonane i ozdobione pięknymi ornamentami. Mogą to być, również rzeźby z drewna, autorskie prace artysty rzeźbiarza stanowiące przykład sztuki z elementami folkloru.

Przedmioty wykonywane przez snycerza

Co rzeźbi snycerz? Pole działania jest tu praktycznie nieograniczone i spod jego dłuta mogą wyjść najróżniejsze formy, które da się stworzyć z drewna, począwszy od mebli i rzeźb ogrodowych, przez zdobione balustrady, po ramki do zdjęć. Charakterystycznym elementem snycerki są ornamenty nawiązujące do dawnej sztuki ludowej. Często są to misternie wykonane ażurowe wzory z elementami florystycznymi (przedstawiające elementy roślinności, liście, kwiaty). Charakterystycznym motywem jest między innymi lilia.

Sprawdź sztukę snycerską w praktyce tutaj – https://grzegorz-michalek.pl/

Snycerz jest jednocześnie artystą, ale i rzemieślnikiem, ponieważ jego praca łączy elementy rzeźbiarstwa i stolarki. Jej efekty to bardzo często balustrady schodowe, sztukateria, meble ogrodowe i domowe z drewna. Do ich wykonania potrzebne są nie tylko dłuto i podbijak używane prze artystę rzeźbiarza, ale również narzędzia stolarskie.

Jak pracuje snycerz?

W pracy snycerza podstawowe narzędzia to dłuta oraz podbijak (tak zwany knypel, podobny, jakiego używa kamieniarz, przeznaczony do podbijania młotka). Dłuta mogą mieć różne kształty i rozmiary. Dodatkowo snycerz wykorzystuje również w swoje pracy siekiery, piły, zaciski do drewna, nóż snycerski a także akcesoria ochronne, jak rękawice, okulary, maska przeciwpyłowa. Dłuto jest prowadzone zawsze od siebie, jedną ręką. Drugą rzeźbiarz trzyma podbijak bądź też asekuruje dłuto. Praca snycerza wymaga cierpliwości i siły w rekach, jak również umiejętności nabywanych na drodze praktyki. Jest ona jednak, jak powiedzieliśmy, czymś więcej niż rzemiosło, zatem wątpienia wymaga także wyobraźni oraz odpowiedniej dozy artystycznego talentu.