Białe meble – przejściowa moda czy trwały styl?

Moda na białe meble we wnętrzach wydaje się ponadczasowa. Choć kojarzy się, i słusznie, ze stylem skandynawskim, bo właśnie z krajów tej części świata pochodzi, sprawdza się również w przestrzeniach urządzonych klasycznie, w stylu prowansalskim czy w nawiązującym do wiejskich tradycji domu.

 

Białe meble ze Skandynawii

 

Popularność białych mebli w Skandynawii nie jest przypadkiem. W krajach, gdzie przez większą część roku jest zbyt mało słońca, starano się bowiem rozjaśnić jak najbardziej wnętrza i uczynić je bardziej radosnymi. Białe, minimalistyczne w formie meble doskonale spełniły w nich swoją funkcję. Ich achromatyczna barwa komponuje się z dodatkami w jaskrawych kolorach, które dodają całości indywidualnego charakteru.

 

Ekspansja białych mebli i wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim w Polsce nastąpiła po zmianie ustroju. Zmęczeni wnętrzami urządzanymi raczej w ciemnych kolorach Polacy postawili na białe, funkcjonalne meble, które rozjaśniają optycznie wnętrza i potrafią doskonale komponować się z innymi elementami wystroju. Ich prostota pozwala także na szybkie zmiany aranżacji w zależności od potrzeb. Komody, regały i szafy w białym kolorze sprawdzają się więc w sypialni, salonie czy jadalni, ale także pokoju dziecięcym, gdzie łagodzą feerię barw zabawek i dekoracji.

 

Białe meble w klasycznym stylu

 

Meble w białych kolorach to jednak nie tylko styl minimalistyczny i skandynawski. Równie efektownie wyglądają na przykład stare meble w klasycznym stylu, odnowione i pomalowane na ten kolor. W ten sposób możemy urządzić wnętrza w stylu prowansalskim, który ma również coraz więcej zwolenników. Dopełnione florystycznymi wzorami czy dodatkami w lawendowym kolorze białe meble w takiej aranżacji dodadzą wnętrzu wyjątkowo romantycznego i urokliwego klimatu.

 

Zalety białych mebli

 

Poza efektownym designem i optycznym rozjaśnianiem, a także powiększaniem pomieszczeń, białe meble mają również szereg innych zalet. Całe wnętrze tchnie klimatem harmonii i spokoju, pozwalając wypocząć po pracowitym dniu czy skupić się w trakcie codziennych zajęć. Łatwiej utrzymać w nim ład i wpływa ono pozytywnie na ogólny nastrój mieszkańców. Wyeksponowane na białych meblach kolorowe dodatki, jak wazony czy innego rodzaju ozdoby, zyskują dodatkową, efektowną oprawę. Białe meble, wbrew pozorom, są również łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy regularnie przecierać je z osiadającego kurzu lekko wilgotną szmatką, a efekty sprzątania są natychmiast widoczne, co znacznie skraca jego czas.

 

W tanie białe meble zaopatrzysz się na https://sklep.akord.net.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *