https://codeengineers.com/pl/technology/12/php-symfony
wizytówki projekt Bełchatów - codeengineers.com - Szukasz sprawdzonej firmy, która wykona dla Ciebie projekt wizytówki? Nic prostszego! Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami! Obsługujemy Bełchatów i inne miasta w województwie. Nie przegap okazji!
oferty noclegowe Mazury http://tiny.pl/g5d2z Atrakcyjne oferty noclegowe – zapraszamy, Komfortowe obiekty wypoczynkowe w konkurencyjnych cenach, Baza noclegowa – zapraszamy, Baza noclegowa na wyciągnięcie ręki – przekonaj się sam, Już dziś sprawdź oferty noclegowe na kwaternica i ciesz się udanym wypoczynkiem, Planujesz urlop? Sprawdź nasze oferty wypoczynkowe, Kwaternica – baza hoteli i obiektów turystycznych, Atrakcyjne noclegi w konkurencyjnych cenach – zapraszamy, Wybieraj spośród setek ofert noclegowych, Z nami zaplanujesz swój wypoczynek – zapraszamy Interesują Cię oferty noclegowe – Mazury? Świetnie trafiłeś - http://kwaternica.pl/ - nowoczesna baza noclegowa z tysiącami ofert – zapraszamy!
google adwords niemcy maniak-technologiczny.pl Skuteczne Global SEO          płaszcze dwurzędowe

Korozja metali – ochrona przed korozją

Korozji można świadomie zapobiegać, znając jej mechanizmy. Jest wiele sposobów zapobiegania korozji, jednak najważniejsza i najbardziej praktykowaną jest nakładanie odpowiednich powłok ochronnych. Powłoki te można podzielić na:

POWŁOKI BIERNE, które chronią przedmiot przed korozją metali, izolując go od niekorzystnych wpływów otoczenia. Zalicza się do nich:
– pokrycia lakiernicze, otrzymywane dzięki malowaniu odpowiednimi farbami i lakierami czy emaliami, np. na naczyniach kuchennych;
– powłoki z tworzyw sztucznych;
– powłoki metaliczne wytwarzane z metali szlachetniejszych od metalu, który ma być chroniony. Nanosi się je najczęściej za pomocą elektrolizy. W przypadku stali najczęściej stosuje się cynę, nikl i chrom, ponieważ ulegają korozji znacznie wolniej od stali.

Trzeba pamiętać, że powłoka antykorozyjna spełnia swoją funkcję, dopóki nie zostanie uszkodzona. Nawet najmniejsze uszkodzenie powłoki powoduje nie tylko brak ochrony przed rdzewieniem, ale również jego przyśpieszenie.

POWŁOKI CZYNNE w odróżnieniu od biernych chronią przedmiot przed korozją nawet w przypadku, kiedy nie są szczelne. Wykonuje się je z mniej szlachetnych metali, najczęściej cynku, glinu i kadmu. Jeśli powstanie ogniwo korozyjne, to w takim przypadku metal stanowiący powłokę ochronną będzie elektrodą ujemną i to on będzie ulegał utlenieniu. W wyniku utlenienia powstałe produkty utworzą warstwę na powierzchni metalu, dodatkowo zatrzymując jego korozję. Przykładem może być ocynkowana blacha, z której wytwarza się rynny, wiadra czy pokrycia dachów.

Do ochrony dużych stalowych obiektów stosuje się protektory, które wykonane są z aktywnych metali, takich jak cynk lub magnez. Po przyspawaniu stają się biegunem ujemnym powstałego ogniwa, i to one ulegają zniszczeniu. Po zużyciu protektory wymienia się na nowe. W taki sposób chroni się między innymi takie obiekty jak podziemne zbiorniki, rurociągi czy kadłuby statków.
 
 
 
Popularne tagi : środek antykorozyjny , ochrona przed korozją , zabezpieczenie przed korozją , ochrona antykorozyjna , ochrona metali przed korozją , produkty antykorozyjne , opakowania antykorozyjne

 

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
powłoka antykorozyjna

Dojazd: