Warning: file_get_contents(https://codeengineers.com/portaletematyczne_linki.php?skad=wowogrod.pl/index.php/2019/08/27/hamowanie-korozji-najlepsze-sposoby/): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 503 Service Unavailable in /wp-content/themes/themotion-lite/header.php on line 37

Hamowanie korozji – najlepsze sposoby

Na początek warto dowiedzieć się czym jest korozja i w jaki sposób ona powstaje.

Korozja powstaje kiedy metal zaczyna się niszczyć w wyniku działania czynników zewnętrznych. Jest to proces, który powstaje w wyniku obecności wilgoci. Powstaje ona na powierzchni metalowej, która poddawana jest czynnikowi utleniającemu. W wyniku korozji z metalu wytrącają się tlenki, siarczki, a także wodorotlenki. Jedną z najpopularniejszych form korozji, jest pojawienie się rdzy. Kiedy żelazo zaczyna rdzewieć, to na jego powierzchni pojawia się czerwona substancja, która jest wyjątkowo krucha. Powstaje ona w wyniku procesu korozji tlenku żelaza.

Hamowanie korozji –kontrola warunków środowiskowych

Korozja powstaje w wyniku reakcji chemicznych między metalem, a konkretnymi gazami, które naturalnie występują w środowisku. Jeżeli chcemy zahamować korozję, to doskonałym sposobem jest kontrolowanie pojawienia się tych gazów w powietrzu i ich ograniczenie, jeżeli jest to tylko możliwe. Proste i sprawdzone sposoby w tym przypadku, to na przykład ograniczenie ekspozycji na deszcz, a także działanie wilgoci. Warto również sprawdzać poziom siarki, tlenu i chloru w powietrzu.

Ochrona anodowa

Hamowanie korozji metodą anodową polega na położeniu na metalu dodatkowej warstwy ochronnej, która jest mniej reagująca, czyli na przykład cyny. Cyna jest materiałem znacznie mniej podatnym na korozję. To właśnie dlatego powierzchnia, na której położona zostanie cyna będzie bezpieczna przez cały czas. Ta metoda ochronna jest zazwyczaj stosowana do zabezpieczania zbiorników magazynowych, które wykonana są ze stali węglowej.

Inne metody ochronne

Doskonałym sposobem jest również zastosowanie środków hamujących korozję. To przede wszystkim środki chemiczne, które reagują z powierzchniami metalowymi lub z gazami, które otaczają elementy, które chcemy ochronić.

Sprawdź ofertę dostępnych środków tutaj: antykorozja

Zadzwoń:
+42 633 53 73

Zobacz stronę:
http://www.excor.pl/pl/kontakt
hamowanie korozji

Dojazd:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *